Piezo (Ultrasonik) Burun Estetiği

Burun Estetiği, yaygın olarak bilinen ve dünya genelinde sık uygulanan estetik cerrahi prosedürlerinden biridir. Son on yılda burun estetiği teknikleri etkileyici ilerlemeler kaydetti. Bu gelişmeler, burun estetik cerrahisinde yapısal desteğin büyük önemini göstermiştir. Dr. Sarı, Avrupa'daki son gelişmeleri takip ederek Piezo (ultrasonik) rinoplastinin ileri tekniklerini uygulamaktadır. Bu yenilikçi teknoloji ile buruna daha hassas yaklaşılmakta ve burun görünümü, kıkırdak ve kemik yapıyı travmatize etmeden düzeltilmektedir. Avrupa akademi ve yüz plastik cerrahi sertifikasına sahip olan Dr. Sarı bu son teknoloji ile ultrasonik titreşimleri kullanarak kemiği hassas bir şekilde törpüleyerek yeniden şekillendirir. Bu teknik burun yumuşak dokusunu korurken burun kemiklerinin görünümünü titizlikle değiştirerek yüz ile uyumlu, güzel ve sağlam yeni burun yapısının oluşumunu mümkün kılmaktadır.

Piezo (Ultrasonik) Rinoplasti Nedir ?

Piezo (Ultrasonik) Rinoplasti, Avrupa'da popülarite kazanmış cerrahi prosedürdür. Dr. Sarı Türkiye’de nazal rekonstrüksiyon ameliyatlarında "ultrasonik kemik aspiratörü" olarak da bilinen Piezoelectric enstrümanı kullanan cerrahlardandır. Bu ileri teknoloji ile yaptığı burun estetiği ameliyatı ile burun kemiğini etkileyici bir ses gücü ile tam olarak düzeltmektedir. Bu değerli cihaz, çok çeşitli burun deformasyonu olan hastalar için başarılı çözümler sağlamamıza yardımcı olur. Ultrasonik kemik aspiratör, travmatik rinoplasti araçlarının çoğuna olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve burun şeklinin daha kolay düzeltilmesine olanak tanır. Piezoelektrik enstrüman, burun yapısının yeniden şekillendirilmesi konusunda başarısını ıspatlamış teknikdir. Piezo (Ultrasonik) Burun Estetiği burun kemiğini kırmadan, burundaki damar ve sinirlere zarar vermeden ses dalgaları ile çalışan ve bunun estetiğinde istenen sonuca ulaşmamızı sağlayan teknolojide gelinen son noktadır.

Piezo (Ultrasonik) Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Ultrasonik rinoplasti ile deforme olmuş burun kemikleri özel uçlu kemik aspiratörü ile düzeltilerek düzgün şekle getirilir.

Ultrasonik Rinoplastinin Faydaları

 • Ameliyat sonrası ortaya çıkan şişme ve morarma aşırı yumuşak doku hasarından kaynaklanır, Piezo (ultrasonik) burun ameliyatında ise doku hasarı minimaldir ve bu nedenle ameliyat sonrası iyileşme süreci hızlı ve daha konforlu olmaktadır.
 • Kemik aspiratörü ile daha zarif, sağlam ve doğal bir burun oluşturulur.
 • Burun kemik ve kıkırdak yapısını istediğimiz ölçüde törpüleyerek güzel sonuçlara burun sağlamlığında değişiklik olmadan ulaşmamızı sağlar.
 • Piezo (Ultrasonik) Rinoplasti'nin Geleneksel Rinoplasti ile Karşılaştırması

  Ultrasonik rinoplasti, tecrübeli cerrahlar tarafından estetik burun ameliyatlarında uygulanan ileri bir teknikdir. Geleneksel aletleri kullanmanın aksine bu prosedür daha az travmatikdir. Dokulara zarar vermeden rahat bir iyileşme ve daha güzel sonuçlar sağlayan bir kemik aspiratörüne sahiptir. Bu teknikte yumuşak doku travması çok az olduğundan morluk, kızarıklık ve şişkinlikler de minimal olmakta ya da olmamaktadır.

  Cerrah Seçimi

  Burun estetiği; cerrahın bilgi, beceri ve tecrübesinin çok önem arz ettiği ve dolayısıyla burun estetiği ile yakından ilgilenen cerrah tarafından yapılması gereken önemli bir ameliyattır. Kişinin estetikle ilgili beklentilerinin doktor tarafından bilinmesi ve neler yapılması gerektiğinin görsel olarak 3D simülasyon ile belirlenip hastaya anlatılması ve böylece ameliyat planının oluşturulması gerekmektedir. Bu nedenle hayallerinizi çok iyi bilen, insan sağlığına son derece önem veren yetenekli cerrah ile burun konusundaki sıkıntılarınız, sorun olmaktan çıkmaktadır.

  Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademi sertifikasına sahip Dr. Savaş Sarı, uzun yıllardır Türkiye’de ve yurt dışından gelen birçok hastanın burnunu ve yaşamlarını başarıyla yeniden şekillendirdi. Burun estetiği olmayı düşünüyor ve ultrasonik rinoplasti ameliyatı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen tecrübeli ekibimiz ile iletişime geçin.

  Op.Dr. Savaş SARI

  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları & Estetik Burun Cerrahisi Uzmanı